Reisipisik Logo

Kassasse

Rõõmsad Lapsed Autos

Autopuhkuse õnnestumiseks on oluline, et lapsed tagaistmel oleksid võimalikult rõõmsad, rahulikud ning kakleksid omavahel võimalikult vähe. Et see aga õnnestuks, tuleks autoreisi kohandada laste vajadustega niipalju kui võimalik. Lapsed vajavad liikumist ja mängu, seetõttu varu kannatust ning planeeri resivahemaade pikkus, sirutuspausid, söögiajad ja meelelahutus lastele sobilikuks. Vaid sel moel säilib kodurahu ja hea meeleolu kogu autopuhkuse vältel.


Lastele sobilikum

Sõiduaeg: Väikelaste ja imikutega reisides planeeri pikemate vahemaade läbimine nende tavapärasele uneajale.

Temperatuur: Hoia autos võimalikult jahedat temperatuuri ning õhuta regulaarselt. Liiga ereda päikese puhul kasuta päikesesirme külg-ja tagaakendel, et vältida ülekuumenemist.

Tee pause: Võimalusel tee sagedasti lühikesi pause pigem kui pikke ja väheseid. Söömiseks ja liikumiseks on loomulikult ka pikemad pausid vajalikud ja mõistlikud.

Mänguväljakud ja pargid: Tee paus võimalusel mänguväljaku või pargi lähedal. Nii saavad lapsed võimaluse end ”välja joosta” ja ronida. Sageli on läheduses WC ja piknikuala, mida saab edukalt vahepalaks või söögiajaks kasutada.

Piknikukotike: Väga praktiline ja käepärane juba väljasõidul valmis panna. Seal võiks leiduda-söök, jook, snäkid, istumisalus või tekk, tualettpaber, hüppenöör, jalgpall vms.

Informeeri lapsi: Räägi lastele enne sõidu alustamist, mis neid sel päeval ees ootab. Kui tulemas on mõni põnev lõbustus või paik, anna aegsasti teada, millal sinna jõuate ja kaua kogu reis sinnani kestab. Teadmatus reisi pikkusest ja eesootavast frustreerib lapsi, seega anna võiamlusel lihtsasti arusaadavaid ja adekvaatseid selgitusi.
Snäkid ja ajaveetmine autos 

Tahvelarvuti ja telefon: Lae alla mänge, muusikat, filme, audioraamatuid ja muud vastavat. Vajadusel lisa mälukaart, et vähendada kalli mobiilse inetrneti kasutust sõidu ajal. Võta kaasa autosse sobiv laadija, akupank ja lapse kõrvaklapid. Reisipisikust leiad ka tahvelarvuti hoidikuid ja kombineeritud hoidikuid-istmekaitseid-oraganiseerijaid, millesse saad tahvelarvuti asetada lapse silmade kõrgusele, eesistme seljatoele.Vaata lähemalt: Tahvelarvuti hoidjad.

Mängud: Poodides müüakse mitmeid reisiformaadis kaardi-ja lauamänge, mida on lihtne kotti kaasa pista. Erinevad nuputus-ja sõnamängud, näiteks UNO, Laevade pommitamine, Poomine, mõistatusraamatud, viktoriinid jpm. on väha ruumivõtvad ja sobivad meelelahutuseks autosse. Väldi mänge, milles on palju lahtisi osi ja mängunuppe, sest keegi ei jaksa hiljem väikeseid tükikesi mööda autoistmeid ja põrandadaid taga otsida.

Käeline tegevus: Väike joonistuskotike võiks samuti autosse sobida - paber, värvipliiatsid, joonistusraamatud, kleepsud ja kleepsuraamatud, nöörimängud jne. pakuvad käelist tegevust pikemaks ajaks.

Raamatud ja ajakirjad: Nii tavalised kui audioraamatud on vägagi mõistlik ajaviide autosse. Koomiksid ja mõistatuste- naljade kogumikud sobivad samuti hästi. Lemmik pildiraamat võiks alati kaasas olla.

Lugemislamp: Väike klambriga kinnitatav lugemislamp või hea taskulamp koos varupatareidega võiks  tagaistmel olla, kui hämardub või on juba pime, saab pooleliolevat tegevust juhti segamata jätkata. Reisipisikus on müügil sobilikus suuruses lugemislamp, mille saad kinnitada vajalikku asendisse klambriga.

Joogid ja söögid: Arukas on kaasa varuda piisav kogus jooki, et see ei lõppeks ootamatult või poleks vajadust pidevalt kalleid jooke bensiinijaamadest juurde osta. Kui soovid, et joogid püsiksid külmana, võta kaasa külmakott või juhtmega ühendatav auto külmakast. Joogi- ja toidutermosed aitavad jooke ja söögiportsjone soojana hoida pikemat aega. Toidukorv võiks koosneda erinevatest snäkkidest, mitte vaid kommidest, küpsistest ja krõpsudest. Lihtsam ja puhtam (ning tervislikum) variant oleksid tükeldatud puu-ja köögiviljad, juustukangid, külmad lihapallid, krõbeleivakesed. Vältida tasuks määrivaid toiduaineid nagu shokolaad ja purused koogid-küpsised. Arvesta, et rohke suhkrusisaldusega joogid ja söögid muudavad lapsi hüperaktiivseks ja kergemini ärrituvaiks.

 

Valik Reisipisiku pere autopuhkuseks vajalikke abivahendeid:

NapUp Peatugi Autosse - Sinine
NapUp Peatugi Autosse - Sinine
Universaalne suurus
41,90 €
Eelnev
Lehekülg 1 / 1
Järgmine