Reisipisik Logo

Kassasse

Autorent Reisil

Millele mõelda autot rentides, mis mõjutab rendi hinda, millist firmat valida, mis täpselt sisaldub üürihinnas ning millele tähelepanu pöörata autot koha peal vastu võttes? Mõningad nipid ja nõuanded, vältimaks tavapärasemaid vigu autorendil, mis aitavad ühtlasi säästä olulisel määral puhkuseraha.

Millele keskenduda?

Auto suurus: Mida suurem auto, seda enam ruumi nii reisijaile kui pagasile. Reisijate arvu ja sõidukitüübi järgi kategoriseerivad autorendifirmad oma sõidukid klassidesse (A,B,C jne). Suuremad ja rohkem mahutavad autod on kallimad üürida, kuid arvesta, et enamasti on pakutav pagasiühikute mahutavus auto pagasiruumis reaalsuses palju väiksem kui lubatu/rekaamitu. Seega, kui kaasas on palju lisapagasit, nagu käru, kandetool, reisivoodi jne, siis pigem üüri auto nn. varuga. Osades maades võib diisel-ja bensiinikütuse hinnavahe olla arvestatav, võimalusel uuri eelnevalt kohalikke hindu ja vali vastavalt kas diisel- või bensiiniauto.

Funktsioonid ja varustus: Kui suundute reisile, kus teeolud võivad olla heitlikud - lumised, vihmased, lörtsised, siis eelista 4-rattaveolist masinat. Osades maades on lumeketid kohustuslik lisavarustus. Manuaal-ja automaatkäigukasti vahel valimine võib osutuda kriitiliseks vasakpoolse liiklusega maades, kui juht ei ole eelnevalt harjunud vaskapoolse liiklusega. GPS-i lisavarustusse kuulumist võiks kontrollida, juhul, kui teil pole isiklikku kaasa võtta.

Lapse turvatool: Kui teil pole plaanis isiklikku turvatooli reisile kaasa võtta, tasub lapse turvatool kohe koos autorendi broneeringuga vormistada ning veenduda teenuse maksumuses ning sobivuses teie lapse vanusega. Tavaliselt tasutakse üüritooli eest nn. päeva kaupa, kuid võidakse võtta üüritasu ühe konkreetse rendiperioodi eest. Üle 3-aastastele lastele (sõltub lapse pikkusest) on olemas ka mõistlikke alternatiive – kaasaskantavaid, väikseks kokkupandavaid  istmekõrgendused koos turvöösuunajaga, mis võivad vahel olla heaks lahenduseks nii mugavust kui rahakulu silmas pidades. Reisipisik pakub järgmisi kaasakantavaid istmekõrgendusi siin.
Rahvusvaheline juhiluba: Kontrolli, kas sihtkohas või transiitriikides nõutakse rahvusvahelist juhiluba, mille saad taotleda tasu eest Maanteeametist.

Krediitkaart: Autorendifirmad nõuavad broneeringu tagatiseks kehtivat ja piisava rahalise kattega krediitkaarti (või deebetkaarti krediitkaardi funktsioonis). Kuna osa firmasid broneerivad omavastususe summa sinu kaardilt enne rendi algust, siis tuleks sellega arvestada ja summa olemasolu kaardil tagada. Samuti tuleks veenduda, et krediitkaart on avatud välismaisteks veebiostudeks.

Auto vastuvõtmine ja loovutamine: Tavaliselt asuvad rendipunktid suuremates lennujaamades (või nende läheduses) ning kesklinnas. Kui soovid auto välja võtta ühes ja loovutada teises rendipunktis, võib üürihind sellest oluliselt suureneda.

Kuidas raha säästa: Erinevad reisisaidid, reisibürood ja ka lennuliinid pakuvad ühenduses lennupiletite- või muude teenustega kokkuleppehindu autorendile. Tasub uurida ja võrrelda erinevaid pakkumisi nii ühenduses kui eraldi teistest teenustest. Osa firmasid pakuvad üllatavalt häid hindu, kui sul on võimalus auto üürida nn. vastuvoolu, s.o. tavapärasest turistide liikumissuunast vastupidises suunas sõites ( näiteks Sydneyśt Melbourne´i asemel Melbourne śt Sydney´sse sõites). Nii säästavad rendifirmad aega ja raha autosid ühest punktist teise toimetades ning sul võib avaneda võimalus osa saada heast sooduspakkumisest. Kui saad varieerida reisiaega, siis üldtunnustatud pühade ja puhkuseaegade vältimisel on samuti võimalik leida ülihäid hindu (nn. low season). Tangi auto ise täis enne selle rendifirmale tagastamist ja see tuleb sulle odavam kui lasta rendifirmal seda teha. Juhul kui GPS-seadme üürimise eest küsitakse eraldi tasu (sageli on see siiski standardvarustuses sees), kaalu oma seadme kaasavõtmist või nutitelefonis kaartide kasutamist.

Mis mõjutab autorendi lõpphinda?

Auto kategooria: Auto suurus, mudel, mootorivõimsus, 4WD või mitte, reisihooaeg (high, medium, low season), manuaalne või automaatkäigukast.

Juhi vanus: Nooremad ja vanemad juhid maksavad tavaliselt kõrgemat hinda, arvestades õnnetusjuhtumi riskikoefitsendiga.

Juhtide arv: Enamik rendifirmasid küsivad lisatasu teise või kolmanda juhi juhtimisõiguse eest.

Free mileage: Kas piiramatu vahemaa läbimisõigus (free mileage) on renditingimustes sees või mitte. Kui mitte, siis kui palju maksavad lisakilomeetrid?

Nädalapäev ja hooaeg: Fakt, kas üürid madal- või kõrghooajal, nädala keskel või nädalalõpus, võib varieerida rendihinda oluliselt.

Lisavarustus: GPS-i, laste turavtooli rent jne. võivad lisada hinnale olulise summa juurde.

Maksud ja lisatasud: Uuri, kas kõikvõimalikud lennujaama-, turva- ja linnamaksud sisalduvad üürihinnas.

Kindlustus: Lõpphind sõltub oluliselt sellest, millised kindlustusliigid hinnas sisalduvad- kas õnnetusjuhtumikindlustus (CDW) ja varguskindlustus(TP) sisalduvad? Milline on omavastutus (self risk) ning millise summa eest saab omavastutuse määra alandada soovi korral?

Millele mõelda autot vastu võttes

Aeg: Auto ülevaatamine ja kättesaamine võivad võtta aega, kui võimalik, tee need toimingud võimalikult rahulikus ja segamatus olukorras, sinu reisikaaslane võiks samal ajal tegeleda lastega kusagil pisut eemal.

Leping: Loe leping rahulikult läbi ja kontrolli, kas kõik selles kajastuv vastab broneeritule. Kuigi saba autorendikioskis võib olla stressirikas ja aeganõudev, varu kannatust veendumaks, et lepingus on kõik täpselt nii, nagu soovisid.

Auto seisundi raport: Autorendifirma esindaja palub sul allkirjastada dokumendi, milles fikseeritakse auto seisund kättesaamaise ajal. Varu kannatust ja aega, et auto seest ja väljast üle vaadata ning kõikvõimalikud kriimud, mõlgid ja muud puudused raportis fikseerida ning firma esindaja poolt ka fikseeritu allkirjastada. Hilisem vaidlus võib osutuda viljatuks ning sul tuleb kahjud ise korvata, kuigi sa neid ise tekitanud pole.

Auto tehniline seisund: Kontrolli, kas auto on sertifitseeritult ülevaatuse läbinud (vastav märgistus), kas rehvid on korras ja õhuga täidetud, vajalikud vedelikud olemas (piduri-,jahutus-, kojamehe-), kas lambid ja turvavööd töötavad ning on olemas.

Tellitud lisavarustus: Kontrolli, kas tellitud lisavarustus on autos olemas ja ka töökorras.

Sobivus lastele : Turvatooli seisund, suurus ja sobivus ning nõuetele vastavus tuleks üle vaadata. Kas õhkpadja funktsioon on välja lülitatud istmel, kuhu turvatooli asetad. Kas lapselukud toimivad?

Turvaiste ja seljakott ühes Trunki BoostApak roheline
Trunki BoostApak Turvaiste - Roheline
Turvaiste & seljakott ühes
89,00 €
Eelnev
Lehekülg 1 / 1
Järgmine